مدت ارسال خلاصه معامله

با سلام

امروز ساعت 8:15 جلسه ای با حضور مسئولین محترم ثبت استان قم برگزار شد و تصمیماتی در مورد چکونگی تنظیم سند در سامانه اخذ شد که یکی از نتایج آن به شرح زیر است :

در خصوص سند قطعی یا رهنی و یا ...(هر سندی که نیاز به ارسال خلاصه دارد) سامانه تا 5 روز به سردفترمهلت داده تا با تایید نهایی، خلاصه معامله به صورت خودکار برای اداره ثبت مربوطه ارسال شود،

بعد از گذشت این مدت در صورتی می توانید ارسال خلاصه معامله نمایید که بازرسی از دفترخانه انجام و علت عدم ارسال خلاصه معامله در مهلت قانونی توسط اداره کل ثبت استان بررسی و سپس نسبت به ثبت خلاصه معامله اقدام نمایید.

سازمان ثبت تصمیم گرفت تا 20 دیماه سال 93 به دفاتری که با تایید نهایی خارج از وقت تعیین شده ، خلاصه معامله ارسال نکرده اند مهلت ارسال خلاصه معامله را به صورت دستی از طریق سامانه جامع مدیریت املاک کشور www.cpms.ir داده است.

 نکات مهم را مجدد به صورت خلاصه بیان می نمایم

1- مهلت ثبت نهایی بعد از اخذ شناسه 5 روز می باشد.

2- با ثبت نهایی سند سامانه به صورت خودکار خلاصه سند را به واحد ثبتی ارسال می کند.

3- بعد از 5 روز سامانه امکان ثبت نهایی را به شما می دهد ولی خلاصه معامله ارسال نمی شود.

4- تا 20 ام دی ماه سال 1393 مهلت دارید برای اسناد گذشته که خلاصه معامله ارسال نشده ، خلاصه معامله را به صورت دستی از طریق سامانه جامع مدیریت املاک کشور ارسال فرمایید.

5- بعد از مهلت 5 روزه و تایید نهایی نشدن سند ، بازرسی و گزارش به اداره ثبت استان لازمه ارسال و ثبت خلاصه سند دفترخانه شماست .

6-  بنا به نظر سازمان ،مدت زمان تایین شده قابل تمدید نیست .

تصمیمات دیگر این جلسه بعد از تصمیم نهایی خدمت دوستان و همکاران بزرگوار تقدیم می نمایم .

 


 

 

/ 1 نظر / 416 بازدید
مدونات کاتب

ارجمند گرانمایه ، همکار بزرگوار ؛ پیشاپیش فرا رسیدن عید سعید نوروز را تبریک و تهنیت عرض نموده و سعادت و سلامت و شادکامی شما و خانواده محترمتان را از درگاه ایزد منان خواهانم. ارادتمند شما : مهدی سجادی فر سردفتر 49 - ارومیه