نگاهی متفاوت به فیلم ستایش

در فیلم ستایش ، دفتریاری دیده شد که به جای سند وکالت کاری ، سند وکالت فروش تنظیم کرده و می خواهد امضای موکل را بدون اطلاع از مورد وکالت ، بگیرد اما در این حین سردفتر وارد می شود و با جدیت خاصی از موکل در خواست می کند حتما وکالت را از ابتدا تا انتهای سند قرائت بفرمایید .

اصــــــــــــــــــــــرار اصـــــــــــــرار،

 

از سردفتر اصرار و از آقای فردوس انکار که بابا لازم نیست ، یک وکالت کاریه دیگه ، وقت ندارم و ...... افتــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــتاد؟؟؟!!!! 

اما سردفتر در نهایت موفق می شود وکالت نوشته شده را یک بار ، از ابتدا تا انتها ، توسط فرزندش برای او بخواند.

مطمئنا منتقدین به این سریال باید بدانند مردم آنچه را که در دفاتر می بینند باور دارند نه دیدن تصاویر ساختگی در سریال ، پیرو  این امر تصویری از ابزار لو رفته از یکی از دفاتر اسناد رسمی که شاید برای خیلی از دوستان جالب باشد را برای شما درج می نمایم.

 

به قول فیسبوکی ها ، اگه گرفتی لایک کن !!!!!!

/ 6 نظر / 11 بازدید

سلام حقا که سخن از دل ما میگوئی. در اینخصوص به همکاران فقط حدیث " حاسبوا قبل ان تحاسبو " را یاد آور میشوم. یک سردفتر

اکبری

خاک تو سرت که این طوری تفسیر کردی هرچی به سر ما بزنن حقمونه

همکار

به نظر من اهانت خاصی نشده. مگر همه ی دفتریاران صدیق و صالحند؟ مگر سردفتر متخلف نداریم؟ مگر ماموررشوه بگیر نداریم. نشان دادن اینکه در فیلمی ماموری رشوه بگیرد یا دفتریاری تخلف کنداهانت به سایر هم صنفی های او نیست. این یک واقعیت در جامعه ی ماست. در هر شغلی هم افراد درستکار وجود دارند و هم افراد متخلف.

یک دفتریار

باسلام و عرض ادب , یه چیز رو این فیلم به درستی نشون داد اینکه مردم ما خیلی راحت نخونده هر چیزی رو امضا میکنند و با اصرار دفترخانه هم در جواب پاسخ میدهند : ما به شما اعتماد داریم و درسته هرچی نوشته یا ولش کن وقت نداریم و تازه بعضی مواقع سفید امضاء هم میخوان و وقتی توجیه شون میکنی بابا این کار چقدر میتونه برا خودت خطر افرین باشه میگن فلان دفترخونه اینکارو میکنه شما عرضه نداری دفترت و گل بگیر .و (از ماست که برماست ) .... از این دست حرفها , بعضی اوقات نوع رفتارو برخورد ما با مردم میتونه برطرف کننده این قبیل ایرادات در فیلم ها باشه .سابقه نشون داده که فعلا توی این کشور اعتراض کاری رو پیش نمی بره . بلکه بدتر میکنه . از این قبیل موارد از قبل وجود داشته و بعد ها هم وجود خواهد داشت . فکر میکنم با رفتارمون بهتر میتونیم جلوی این امر و ایجاد شبهه در ذهن مردم بگیریم . (البته بقول آقا یا خانم اکبری خاک توسرم با این تفسیر ) و البته سعید سلطانی و فیلم ستایش است دیگر ....... گاهی دلش میخواهد همه را زیر سوال ببرد .........[قهر]

پیرمحمدی

سلام خیلی دیر گرفتم البته اگر درست گرفته باشم فکر می کنم ابزاری برای تسهیل کار باشد و صد البته نباید بد بین بود و یقینا برای مواقعی مثل امروز است که سیستم ثبت احوال همه را مرده اعلام می کرد یا وی پی این و اینترنت قطع است ویا برق نیست بالاخره باید کار ارباب رجوع راه بیافتد .

سپهر

سلام پنجره های رو به افق و حل کننده مشکلات.. جل الخالق چرا اینجور چیزا بفکر ما نمیرسه... بدآموزی داشت!