اولین جلسه کار گروه با حضور سردفتران محتــــــــــــرم و مهمان های ویژه ای از اداره ثبت برگزار شد .

مهمانان این جلسه معاون ثبت استان و بازرسان محترم جناب آقای میرزایی , آقای آقاحسینی  و مسئول امور رایانه ثبت استان مهندس شاکـــــــر بودند که کارگروه از آنها تشکر و قدردانی ویـــــــژه ای می نماید.

جلسه را آقای بابکی اداره می  نمود و بعد ار قرائت قرآن ، جناب آقای سجادی معاون ثبت استان قــم ، در مورد ثبت الکترونیکی اسناد و اهمیت این موضوع صحبت نمودند.

سپس آقای اسحاقی در مورد چگونگی تشکیل کارگروه و جلسات صورت گرفته صحبت کردند.

و در نهایت جناب آقای امیـــــنی جلسه آموزشی را با توضیحات در مورد اهمیت ثبت آنی و وظایف سردفتر شروع کردند .

در نهایت از تمامی سران دفاتر که با حضور خود به جلسه رونق داند، تشکر می نماییم .

 

کار گروه ثبت آنی استان قم

 

درنهایت سعی میشود نکات این جلسه و یا بعضی نکاتی که مطرح شده در ادامه مطلب بیان کنیم:

 


*** فعلاً خلاصه معامله ارسال می شود. اما به دلیل ثبت الکترونیک اسناد ،به زودی ارسال خلاصه معامله منتفی خواهد شد.


*** بعد از شروع بکار سامانه ،دیگر اوراق گرفتن  لازم نیست اسناد به همراه سربرگ و شماره برگه و شماره صفحه دفتر جاری  بر روی کاغذ سفید A4 چاپ خواهد شد. و تعداد کاغذ ها را مدیریت می کند.

*** برای Copy و Paste کردن در سامانه  از Ctrl+C برای کپی و Ctrl+V برای پیست استفاده کنید.

*** در هر قسمت از کار که استفاده از توکن الزامی است  اگر توکن به سیستم وصل نباشه و تیک آن در ابتدای ورود زده نشه در ادامه سیستم ثبت آنی آنرا شناسایی نخواهد کرد.

*** کلیشه هر آنچه غیر از مشخصات معاملین و مشخصات مورد وکالت و مشخصات پرداخت که باید در سند بیاید گفته می شود و شامل جملات حقوقی است که سردفتران به آن اضافه خواهند کرد. (البته این تعریف ناقص و فقط برای درک این مطلب است)

***  اگر کلیشه ساخته شود امکان حذف آن فعلا وجود ندارد و باید فقط آن را ویرایش کنید . کدی که در ساخت کلیشه می خواهد به دلخواه سردفتر می باشد و برای نظم دهی به کلیشه ها تبیین شده است.

*** روز 16 ام همه اسناد ازمایشی برای دفاتر پاک می شود و فقط کلیشه ها باقی می ماند پس از امروز به ساخت کلیشه مشغول شوید .

*** نکات دیگر به زودی  اضافه می شود.